%100 Yün Cami Halısı

Akrilik Cami Halısı, Akrilik Otel Halısı, Akrilik Yurt Halısı, Akrilik Duvardan Duvara Halı

  Yün Cami Halıları

  Yün Cami Halısı; İplik ve genel olarak malzeme yapılarına göre halılar sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırmalar arasında akrilik olarak sınıflandırdığımız halılar, “sentetik” olarak da ifade ettiğimiz kimyasal bir malzemeden imal edilmektedir. Ancak akrilik halı modelleri hem daha uygun hem de diğer beklentileri karşılıyor olması ile oldukça popülerdir. Bununla birlikte tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise yün cami halı modelleridir.

  Yün Cami Halısı

  Yün cami halılarının, en önemli özelliği ise %90 ya da %100 oranında gerçek yünden imal ediliyor olmalarıdır. Hayvan yününden imal edilen bu halılar, bu durumun avantajı ile birlikte bazı özellikleri de beraberinde getirmektedirler. Bu özelliklere yazımızın devamında daha ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Ancak piyasa genelini dikkate aldığımız zaman yün cami halı fiyatları özellikle de akrilik cami halı fiyatları ile kıyaslandığında oldukça yüksek olmaktadır. Bu durumun temel olarak nedeni ise malzeme kalitesinin farkıdır. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi yün doğal bir malzeme ve bu malzemeden imal edilen halılar oldukça değerli olmaktadır.

  Yün cami halıları başlıca özellikleri ise aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

  Yün cami halı modelleri tercih etmenizi gerektirecek en önemli nedenlerin başında yünün pek çok koşulda dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Bu da, camii gibi oldukça yoğun kullanım alanlarında uzun vadede beklentilerin karşılanması anlamına gelmektedir.

  Bu halı modelleri aynı zamanda ses yalıtımı ve alev geçirmezlik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yün bir halı kolaylıkla alev almaz ve aynı zamanda yalıtım konusunda da başarılıdır. Bu da ortamdaki ısının kaybolmaması ve aynı zamanda soğuk havalarda daha sıcak bir ibadet ortamının sağlanması anlamına gelmektedir.

  Öte yandan rutubete, kire karşı da dayanıklılık göstermektedir. En basitinden, onlarca ya da yüzlerce kişinin aynı anda hareket ve adım attığınızı varsayalım, bu gibi durumlarda halı tozları havaya karıştırmayan bir yapıya sahip olduğundan dolayı, ibadet alanının havası her daim sıhhî, ferah ve temiz olacaktır. Bu aynı zamanda sağlıklı bir ortamda ibadetlerin gerçekleştiriliyor olması anlamına geliyor.

  Bu halılar aynı zamanda yünlerin topaklanmasını engeller. Yani her ne kadar sürtünme ve aşınma olsa bile halı üzerinde topaklanmış yünler görmezsiniz.

  Desenleri kolaylıkla eskimeyen bir halı modeli olması ile de tercih sebebidir. Nitekim desenler pek çok koşulda dayanıklılık göstermektedir. En basit bir örnek ile güneş ışınlarını her gün yüksek derecede aldığını düşünelim. Bu koşulda dahi dayanıklılık gösterir ve kullanıldıkça desenler solmaz!

  Yün aynı zamanda doğallığı simgelemektedir. Yani bu halıların üzerinde yapay herhangi bir madde bulunmuyor. Tamamen doğal ve de el işçiliğinin ön planda olduğu halı modelleridir. Bununla birlikte desenler de dikkat çekici ve bir o kadar doğaldır..

   %100 saf gerçek yün cami halısı neredeyse “bir ömürlük” dayanıklılık gösterecek niteliğe sahiptir. Öyle ki bakımı da son derece kolaydır. Halının temizliğinin gerçekleştirilmesi kolaydır çünkü bu yüz kolaylıkla kirlenmeyen bir yapıya sahiptir. İşte bu nedenden dolayı camii gibi toplumun bir arada olduğu ve oldukça sık kullanılan alanlarda her daim yün halılar tercih sebebi olmaktadır.

  Yün halının kalitesi uluslararası olarak da değer görmektedir. Öyle ki sadece ülkemizde değil aynı zamanda Avrupa, Asya ve Amerika’da da yün halılar kalabalık alanlarda tercih edilen halı modelleridir.

  %100 yün cami halısı modelleri aynı zamanda “yenilebilir kaynak” olması ile de tercih sebebidir. Çünkü bildiğiniz gibi yenilebilir nitelikte olmayan bazı kaynaklar, çevreye kalıntılar bırakır ve bu da dünyanın kirlenmesine neden olan önemli bir etkendir. Hem doğayı hem de gelecek nesilleri korumak adına yün halı tercih etmek en doğrusudur.

   Yün halı modelleri aynı zamanda son derece rahat ve konforlu olması ile ön plana çıkarlar. İbadet sürecinde kişinin ibadetini kendi içerisinde huzurlu ve dingin bir şekilde gerçekleştirebilmesi bakımından, ibadetini gerçekleştirmiş olduğu zeminin konforlu ve ibadete uygun nitelikte olması önem arz eder. Bu doğrultuda da beklentiler karşılanmaktadır.

  Ebrar Cami Halıları Olarak;

  Sizlere yün cami halısı modellerinin daha birçok avantajından bahsedebiliriz. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak “kalite” beklentilerinizi en iyi bir şekilde karşılamaktayız. Yıllara dayanan tecrübemiz ve yardım severliğimiz ile sizlere gönülden hizmet vermekteyiz. Yün cami halıları fiyatları konusunda da oldukça makul seviyede fiyat teklifi sunmaktayız. Nitekim firmamız öncelikli olarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

  Teknik Özellikler

  Üretim Amacı

  %100 Yün Özel cami halısı

  Dokuma Tipi

  Wilton Tipi Dokuma (Bilgisayarlı)

  Dokuma Sıklığı

  35-60 (tarak-atkı sıklığı)

  Toplam Ağırlık

  4200 gr/m² (%4)

  Hav Yükseklik

  14mm – 16mm

  Toplam Yün Miktarı

  3000 gr/m² (%4)

  İlmek Uç Sayısı

  430.000 adet

  Atkı Kalitesi

  %100 ithal jut

  İlmek Kalitesi

  Nm 4/2 – % 100 ithal saf Yeni Zelanda Yünü yün tesislerimizde halı dokunmadan önce yıkanmış olup yağ ve kirlerden temizlenmiştir.

  Çözgü Kalitesi

  65/35 P/C (Ne 12 Ekstra Ring)

  Boya Kalitesi

  Metal kompleks ithal boya.

  Görüntü Koruması

  Cami halısı kullanma sonucunda yüzey bozulmasını önleyecek sıcak ve buharlı işlem görmüştür. Halılarımız yün cami halısı olduğı için kullanıldıkça güzelleşir temizlendikçe parlar keçeleşme ve renk atması kesinlikle yapmaz.

  Güve Yemezlik

  Yün cami halısı ipliğine entegre tesislerimizde

  Alev Almazlık

  Yün cami halılarımız ulusal alev almazlık standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

  Işık Hassığı

  Woolmark’ın ulusal maddesi gereği koyu renkler 7-8 / açık renkler 6-7.

  Saf Ölçüsü

  1.30m (İki saf bitişik 2.60 metre dokunmaktadır.)

  Dokunma Ölçüsü

  Yün cami halısı 2.60 metre en ve camiye göre boy dokunur.

  Alev Almaz

  Renk Atmaz

  Güve Yemez

  Toz Barındırmaz

  25 Yıllık Sektörel Halı Deneyimimizi Ayaklarınızın Altına Serelim…